17 листопада святкує своє день народження Андрій Кокотюха — відомий український письменник і сценарист.
В дитинстві мріяв працювати у бібліотеці. Пише романи, детективи, дитячі історії . Вважає себе «російськомовним письменником, що пише двома мовами». Багаторазовий лауреат низки літературних премій, зокрема: «Коронація слова» в номінації «роман», «кіносценарій» та спеціальна відзнака «вибір видавців». За повість «Шлюбні ігрища жаб» отримав нагороду від видавництва «Смолоскип».
Плідно працює в кіноіндустрії. Брав участь у написані сценарії до таких проектів як «Сніданок з 1+1», «Голос країни-2», «Сімейний суд». Такі романи як «Легенда про безголового», «Тупик для втікача або гра з вогнем», «Повзе змія», «Червоний» було екранізовано. Останній екранізований фільм «Червоний» знятий за підтримки Державного агентства України з питань кіно та отримав позитивні відгуки в прокаті. Андрій Кокотюха адаптовував для телеекранів такі успішні проекти як «Століття Якова» та «Сувенір з Одеси».
Твори Андрія Кокотюхи завжди вражають захопливим сюжетом та динамікою. Крім того автор пише не тільки дорослу літературу. Книги для дітей Андрія Кокотюхи побачили світ у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Це серія детективних історій про пригоди Данила, Богдана та Льонки, а також їх невгамовного страуса. Автор співпрацює з багатьма відомими українськими видавництвами, такими як: « Клуб сімейного дозвілля», «Віват», « Нора-Друк», «Фоліо», «Богдан». Автор у творчому доробку має декілька серій книг: «Повстанська трилогія», « Вигнанець» тощо. Видавництво «Фоліо» видало серії «ретророман» та «TeenBookTo». Сьогодні творчий доробок автора перевищу два десятка книг, більшість з яких стали широко знайомими українському читачу. Андрія Кокотюху вважають одним із «Золотих письменників України». Наразі автор продовжує активно займатися літературною кар’єрою.
В рамках Тижня української мови бібліотекарі завітали з літературно-історичною годиною ''Тарас Шевченко і Чигиринщина'' до старшокласників Чигиринського опорного ЗЗСО.
В рамках Тижня української мови працівники Публічної бібліотеки Чигиринської міської ради завітали до старшокласників Чигиринського ЗЗСО I-III ст.1 імені Б. Хмельницького з лінгвістичним турніром ''У ріднім слові цілий світ''.
Бібліотечний фонд Публічної бібліотеки Чигиринської міської ради поповнився новими книгами. Щиро дякуємо нашим друзям з НІКЗ ''Чигирин'' за подарунок. Бажаємо нових вдалих проектів.
7 листопада – 85 років від дня народження Миколи Степановича Вінграновського.
Його називають «чарівником слова», «степовим Сварогом», «вінграном», «зітканим з любові». Це все про Миколу Степановича Вінграновського. Він був багатогранною особистістю. Крім літературної творчості, поетичної і прозової, він добре відомий як кіноактор, кінорежисер і сценарист. Якось Миколу Степановича запитали, чим викликане його звертання до таких різних жанрів літератури і мистецтва. На що він відповів: «Воно виходить у мене, сказати б, само по собі. Це не моя примха, не спеціальна запрограмованість. Справді, десь воно само у мене йде – і дитячі книги і твори для дорослих, і режисура, і ті ролі, що їх зіграв як актор. Це не обтяжує і не заважає. Навпаки, якось міняється ритм твого внутрішнього життя».
З під його пера вийшли книжки повістей та оповідань «Первінка», «Сіроманець», «Кінь на вечірній зорі», «Манюня». 2004 року вийшли «Вибрані твори у трьох томах», куди вміщено також історичний роман «Северин Наливайко». Ця постать багато років вабила Миколу Вінграновського.
Як стверджують літературні критики, найкращі прозові твори письменника – ті, у яких відтворено світ дитинства, співжиття людини, дитини і живої природи. Ці твори рясніють новизною, незвичайністю, поетичністю, вірою у перемогу добра.
Твори письменника здобули популярність за кордоном. Вони перекладені англійською польською, італійською, іспанською, португальською, російською мовами.
1984 року письменник став лауреатом Державної преміїУкраїни імені Т. Г. Шевченка в номінації за твори для дітей (збірки «Літній ранок», «Літній вечір», «Ластівка біля вікна», «На добраніч»). Його творчість відзначено літературною премією «Благовіст» і літературною премією Фндації Антоновичів (США).
М. С. Вінграновський дуже любив подорожувати Україною, мав свої улюблені куточки рідної землі, добросердно ставився до своєї сім’ї, рідні, часто відвідував родичів. Збудував поблизу міста Борисполя на власні кошти Храм.
Помер Микола Степанович Вінграновський 26 травня 2004 року.
Український інститут книги провів Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку акцію до 30-річчя Незалежності України «30 знакових книжок нашої Незалежності».
У список потрапили ті видання, що викликали суспільний резонанс, сприяли розумінню історії України, створювали національну ідентичність, об’єднували всю Україну та формували імідж країни за кордоном завдяки високій якості та актуальності. Особливістю списку стало те, що до нього увійшли художні, науково-популярні та дитячі видання https://ubi.org.ua/.../naybilsh-znakovoyu-knizhkoyu-nasho....
21 книга, з вибраних видань, є у бібліотечних фондах Публічної бібліотеки Чигиринської міської ради.